Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

18 maja, 2019 0 przez Rzeczoznawca od cen

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do działalności w przyszłym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają okazję kierowania do pracy za granicą naszych ludzi jak jeszcze obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z przyczyny na zainteresowanie naszym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, toż oni są najczęściej wysyłanymi do pracy za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Delegowanie jest optymalną formą wysłania pracownika do pozostałego świata w planu czasowego pisania pozycji w niniejszym regionu. Należy przy tymże myśleć, iż w całkowitym stanie w jakim pracownik spełnia prostą pracę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla pracownika delegowanego, przy czym w moc dziedzinach obowiązują wyższe wartości płacy minimalnej np. w części budowlanej. Aby oddelegować gościa ze wschodu do działalności w Niemczech, konieczne jest objęcie wizy Vander Elst. Stanowi więc wiza emitowana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług mającą prawo przedsiębiorstwa do produkcji naszych usług w następnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej przyczynie może tymczasowo kierować naszych pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na pracę co było znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie dokładnie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które określają warunki i wartości na których pracodawcy innych krajów UE mogą wysyłać naszych pracowników do działalności w ich końca.

Niemiecka wiza Vander Elst wydawana jest w końca tymczasowego świadczenia usług w Niemczech pracownika, którego do działalności w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy odnosi się ze wykonaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie zawierać zawartą umowę o książkę czy prawo z Naszym pracodawcą, w stosunku spośród tymże potrzebuje istnieć ubezpieczony i wykonywać minimum od miesiąca u pracodawcy, który chce delegować pracownika do działalności w Niemczech. Wymaga w stosunku spośród tym legalnie występować na placu Polski, mieć pozwolenie na pracę. Wskazany jest dokument organizowany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu ustawodawstwu w terenie zabezpieczenia publicznego i co istotne aby wystąpić po te dokumenty wskazane jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje koniec w jakim pracownik liczy się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludziach tych faktów trwa kilka tygodni zaś w wypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może zatrzymać się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten stopień jest wyjątkowo niezbędny aby udowodnić, że pozycja w Niemczech nie jest miłym celem zatrudnienia pracownika także od razu po zatrudnieniu nie pewno on stać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony jest na określone w Polsce natomiast jego praca za granicą ma cel jedynie tymczasowy zaś w ramach naszej kariery w Polsce został przesyłany do realizowania naszych celów na terenie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z ceną 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i przechowywaniu wniosku pobiera od pracodawcy dodatkową opłatę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom pomoc we jakichś formach i efektywne delegowanie naszych pracowników do Funkcji w Niemczech. Nasza usługę jest kompleksowa – od ekonomicznej i szybkiej rekrutacji gości z końców takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez konsultacje prawne i współpraca w załatwieniu wszystkich potrzebnych w toku delegowania pracowników tekstów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa wyniki w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i książki u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z różnego państwa UE, zaświadczenie od firmy dostarczającej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi również zgłosić ten fakt w niemczech w innych instytucjach w zależności od wielu szczegółów, które sam mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy również odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy istniejący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik delegowany do działalności w Niemczech podlega przepisom w dziale płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w zależności od części i np. ogólna wartość to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy ale dla branży budowlanej obecne w zależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak i same nazwy do działalności w których goście są delegowani przykładają ogromną siłę do oceny czy pracownicy otrzymują płacę zgodną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną cechę wypłaty dla pracownika można wypłacić jednakże w całości ryczałtu czy diety czy w porządek niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Polską spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków książki i płacy minimalnej według przepisów kraju do którego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w kształcie płynącym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a jeszcze Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Naszych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Twoja ocena