Zakup samochodu osobowego

Zakup samochodu osobowego

7 czerwca, 2018 0 przez Rzeczoznawca od cen

Zakup samochodu osobowego – Od najmłodszych lat, zwłaszcza chłopcy, wszyscy marzymy o samochodzie. Widzimy się za kierownicą pięknego samochodu, w początkowych latach samych, a potem w towarzystwie pięknej kobiety. Marzenia są po to, aby je realizować. Kiedy przychodzi wreszcie ten czas, musimy podjąć kilka ważnych decyzji.

Zakup samochodu osobowego

Przede wszystkim jakiej marki samochód i za jaką cenę, używany czy z salonu samochodowego? Samochody używane mają wiele zalet. Podstawowa to taka, że są tańsze od samochodów z salonów samochodowych. Jednak przeszłość ich jest czasami owiana tajemnicą. Nigdy nie jesteśmy pewni ani ich przebiegu, ani tego, czy nie brały kiedyś udziału w kraksie lub powodzi. Nie da się tych wątpliwości rozwiać po krótkiej wizycie nawet u znajomego mechanika. Często takie samochody nie mają aktualnej książki pojazdu albo ta książka jest nieoryginalna. Ukryte wady i uszkodzenia, niepewność pochodzenia, to te czynniki, które nie zawsze wyrównują różnice w cenie z samochodem nowym. Poszukiwanie dobrego egzemplarza używanego samochodu trwa też dość długo i nie zawsze zakończone musi być sukcesem.

Salony samochodowe oferują samochody zdecydowanie droższe, ale za to na gwarancji, z pełna dokumentacja techniczną. Ważną rzeczą i bardzo interesującą jest udzielana gwarancja przez większość firm produkujących samochody. Czasem te gwarancje sięgają siedmiu lat. Samochody osobowe z salonów mają udokumentowaną historię, nie kupujemy więc kota w worku. Salony samochodowe bardzo często urządzają tak zwane wyprzedaże roczników, gdzie można naprawdę po atrakcyjnych cenach kupić wymarzony samochód. Do takiego samochodu można spokojnie zasiąść za kierownicą, od czasu do czasu dolewając tylko paliwo do baku. Do nas należy tylko wykupienie ubezpieczenia i zrobienie co jakiś czas badań technicznych.

Oczywiście decyzja o miejscu zakupu samochodu należy tylko od nas. Jednak musi to być decyzja przemyślana i niepochopna. Czasami zdarza się kupić używaną perełkę, a z drugiej strony nowy samochód z salonu, z którym będziemy jeździli non stop do reklamacji. W życiu musimy mieć też trochę szczęścia, jak mawiał klasyk.

0 0 votes
Twoja ocena