Wędkarski Pyrzyce

Wędkarski Pyrzyce

5 marca, 2019 0 przez Rzeczoznawca od cen

Dla wielkich wędkarzy zarówno pogoda kiedy i pora roku nie jest przeszkodą do uprawiania swojej pasji. Wielu spośród nich z niecierpliwością liczy na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli dostać na lód i realizowanie swojego pragnienie.

Wędkarski Kamień Pomorski

Wędkarstwo podlodowe staje się coraz popularniejsze. Jeśli chcemy dać do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim stylem i parametrami z tych, branych w stanie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka pragnie być dużo krótsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Jednak w wywierconym w lodzie otworze ciężko będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy musieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Chęci do wędkowania podlodowego, oferowane w sprzedaży są przede każdym gorsze od standardowych. Dotyczy więc z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej zdejmowania na odległość, jak dzieje się to latem. Wymaga istnieć jednak dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb przebywających w zbiorniku. Istotnym jest zarówno jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest kierowanie zimą żyłek kolorowych – traktowane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem zbliżonym do własnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Kamień Pomorski

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, by nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie używane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zbudowana z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające życie i prowadzenie ryby. Zimowe błystki polecają się przede każdym wielkimi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w tej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki bywają także nacinane tak, żeby w momencie ruchu jak dużo odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki opłaca się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, wprowadzane w sukcesie stosowana metody spławikowej. Zimą traktowane są zarówno przynęty kiedy i zanęty o wielkim, nęcącym smaku i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest bardzo większa niż w stanie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za małe pieniądze że występować się naszym nowym hobby na chłodne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Kamień Pomorski

0 0 votes
Twoja ocena