Walory funkcjonalne ograniczników parkingowych

Walory funkcjonalne ograniczników parkingowych

25 czerwca, 2020 0 przez Rzeczoznawca od cen

Szkody parkingowe zdarzają się nawet najlepszym kierowcom. Wystarczy chwila nieuwagi, by uszkodzić swoje, a co gorsza czyjeś auto. Rozwiązaniem umożliwiającym zmniejszenie skali tego problemu są ograniczniki parkingowe. Cechują się niezwykle prostą konstrukcją, a jednocześnie posiadają wysokie walory funkcjonalne. O tym, jakie zalety niesie zastosowanie separatorów na parkingach – poniżej.

Czujniki oraz kamery cofania, a nawet autonomiczne systemy umożliwiające zaparkowanie. To już nie film z gatunku science fiction, ale nowoczesne rozwiązania stosowane na coraz większą skalę w nowych autach. Jednak okazuje się, że zarówno umiejętności kierowcy, jak i najnowsze technologie bywają zawodne. A najprostsze rozwiązania okazują się czasem najlepsze. Mowa o ogranicznikach parkingowych, które ułatwiają kierowcom poruszanie się po często ciasnych i wąskich miejscach parkingowych, bez obaw o uszkodzenie swojego lub stojącego obok auta.

Budowa ograniczników parkingowych

Zasada działania oraz budowa separatorów stosowanych na parkingach jest bardzo prosta. Zazwyczaj wykonane są z gumy lub poliuretanu. Mają kształt trapezowej listwy, którą mocuje się zwykłymi wkrętami do nawierzchni. Pokryte są taśmą odblaskową w kolorze żółtym lub białym, dzięki czemu widoczne są nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, na przykład w nocy lub w słabo oświetlonych garażach podziemnych. Są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie powodują również w żaden sposób uszkodzenia auta, jeśli przez przypadek na nie najedziemy. Zazwyczaj mocowane są wzdłuż linii wyznaczających miejsca parkingowe. Odpowiednia wysokość sprawia, że przy wykonywaniu manewru samochód wyhamowuje, a kierowca ma czas, by zareagować i wcisnąć pedał hamulca.

Wysokiej jakości ograniczniki parkingowe oraz inne artykuły służące do oznakowania garaży i parkingów znajdziemy w ofercie firmy Andros z Redy.

Zastosowanie separatorów parkingowych

Pomimo zastosowania nowoczesnych rozwiązań stłuczki parkingowe wciąż się zdarzają. Jest to zależne zarówno od niedoskonałości systemów ułatwiających parkowanie, jak i od błędu ludzkiego. Nawet kamera cofania może nie pomóc, jeśli najzwyczajniej w świecie się zagapimy. Okazuje się więc, że najprostsze rozwiązania mogą być bardzo skuteczne. Podczas wykonywania manewru cofania zazwyczaj spoglądamy w tył – tymczasem nieświadomie możemy zahaczyć przodem auta o inny, stojący obok samochód lub przeszkodę w postaci ściany lub słupa. W przypadku zastosowania w newralgicznym miejscu separatora koło zatrzyma się na nim. Tym samym kierowca poczuje opór i będzie miał możliwość szybkiej reakcji. Jest to rozwiązanie gwarantujące wysokie bezpieczeństwo – ani manewrujący samochód, ani żadne przedmioty lub auta znajdujące się w pobliżu nie zostają uszkodzone. Ograniczniki, ze względu na zastosowany materiał (guma) są całkowicie bezpieczne.

Jednocześnie separatory mogą spełniać również inne funkcje, nie tylko jako wyznaczniki miejsc parkingowych. Służą również do rozdzielania pasów ruchu – co jest niezwykle przydatne w przypadku, kiedy droga zwęża się lub rozszerza, na przykład przed szlabanami zamykającymi wjazd i wyjazd z parkingu.

To proste i funkcjonalne rozwiązanie, które posiada spore walory użytkowe. Warto więc zdecydować się na umieszczenie ograniczników na każdym parkingu. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie wielu parkingowych stłuczek i kolizji.

0 0 votes
Twoja ocena