Używana Toyota z salonu z gwarancją i certyfikatem. Czemu warto skorzystać z programu Toyota Plus

Używana Toyota z salonu z gwarancją i certyfikatem. Czemu warto skorzystać z programu Toyota Plus

18 listopada, 2020 0 przez Rzeczoznawca od cen

Samochody Toyota to jeden z najpopularniejszych wyborów kierowców właściwie ze wszystkich kontynentów. Jednym z najważniejszych powodów jest ich niezawodność – dotyczy to również egzemplarzy używanych. Dzięki programowi Toyota Plus możemy kupić je bezpiecznie i z gwarancją.

Toyota dla kierowców z całego świata jest synonimem niezawodności. Marką, której auta zachowują sprawność nawet przez dwie dekady i powoli tracą wartość rynkową. To producent samochodów, które zajmują czołowe miejsca w rankingach trwałości. To ponad osiem dekad doświadczenia na rynku motoryzacyjnym i typowo japoński etos (oczywiście perfekcyjnie wykonanej) pracy.

Z drugiej strony to nowoczesność i innowacyjne projekty. To marka, która jako pierwsza wprowadziła na szeroki rynek auto z napędem hybrydowym – Toyotę Prius, która zadebiutowała w 1997. Właśnie z japońskiej stajni pochodzą jedne z najlepiej sprzedających się hybryd – Auris i Yaris, a producent wciąż rozwija tę technologię. Równie intensywnie pracuje nad bezpieczeństwem kierowców i pasażerów, a wynikiem tych prac jest pakiet systemów Toyota Safety Sense.

Używana Toyota to nadal dobry wybór

Jedna z najważniejszych cech samochodów Toyota to bezkompromisowy dobór poszczególnych komponentów. Dzięki temu, że trafiają do nich wyłącznie materiały i części najwyższej jakości, ich wartość bardzo powoli ulega obniżeniu. Jako przykład niech posłuży Toyota Auris 1.33 hatchback Life, która po trzech latach od zakupu zachowuje blisko 70 procent swojej pierwotnej ceny. Jest to jeden z najlepszych wyników na rynku, o ponad 10 punktów procentowych wyższy niż w przypadku Volkswagena Golfa.

Mimo tego, ryzyka trafienia na auto mocno wyeksploatowane nadal istnieje. By mieć pewność, że kupujemy samochód, który rzeczywiście będzie nam długo i bez problemów służył, przed zakupem konieczna jest kontrola przeprowadzona w zaufanym serwisie. To nie tylko powyższa koszty całej operacji, ale też znacznie ją przedłuża. Takich problemów można uniknąć, decydując się na auto z salonu – niekoniecznie nowe.

Toyota Plus. Używane auto z salonu

Kupno używanych samochodów z salonu umożliwia program Toyota Plus. Do dilerów trafiają one z różnych źródeł – są wśród nich egzemplarze poleasingowe i powystawowe, a także odebrane w ramach rozliczeń. Najważniejszym powodem, dla którego warto z niego skorzystać, jest fakt, że dostępne w salonie Toyota na Żeraniu używane auta są dokładnie sprawdzane, zanim zostaną zaoferowane klientom. Kontroli podlegają przede wszystkim:

  • komora silnika: stan płynów eksploatacyjnych, akumulator, filtry i sprzęgło;

  • ogumienie: koło zapasowe lub zestaw naprawczy, a także stan bieżnika;

  • nadwozie: między innymi szyby i wycieraczki, grubość lakieru, świata i reflektory, zderzaki, klapa bagażnika, maska, zamki;

  • wnętrze i bagażnik: między innymi siedzenia, podsufitkę, nakładki na pedały, wykładziny w bagażniku oraz mechanizm klapy.

Wszystkie auta dostępne w programie Toyota Plus mają udokumentowany przebieg i historię eksploatacji, przechodzą też jazdę próbną. Po całej procedurze każdy egzemplarz otrzymuje Certyfikat Kontroli Jakości, poza tym jest objęty przynajmniej roczną gwarancją. W ramach programu dostępne są też inne niż Toyota marki używane – Lexusy, Ople, Hondy czy Subaru.

Toyota Plus. Atrakcyjne finansowanie

Program Toyota Plus daje też możliwość skorzystania z tych samym opcji finansowania, co klienci kupujący fabrycznie nowe auto. Najbardziej atrakcyjną wśród nich jest na pewno kredyt SMARTPLAN, pozwalający zmniejszyć ratę nawet o 30 procent oraz 3 lub 4 lata zmienić auto na inne – używane lub nowe. Poza tym do dyspozycji kupujących jest też standardowy kredyt o oprocentowaniu od 5,49 do 7,2 procenta i leasing. Finansowanie ubezpieczenia, serwisowania i podobnych usług umożliwia natomiast program Comfort Pay.

 

wycieraczki – https://ewipers.pl/

0 0 votes
Twoja ocena