Stelvio: auto o obłędnym wnętrzu

Stelvio: auto o obłędnym wnętrzu

4 sierpnia, 2020 0 przez Rzeczoznawca od cen

Jeśli zastanawiacie się nad wyborem samochodu, w którym zadbano o najmniejszy szczegół – mamy doskonałą wiadomość: ideał istnieje i nazywa się Stelvio. Alfa Romeo Stelvio. Dawno nie mieliśmy przyjemności zajmować miejsca w tak gustownie urządzonym wnętrzu. Pomyślano o wszystkim, co niezbędne podczas prowadzenia, a jednocześnie znaleziono miejsce na kilka wartych uwagi drobiazgów, których mają jeden cel: dawać jak największe poczucie swobody.

Drobiazgowość jest w cenie

Zacznijmy od kokpitu, bo to właśnie ten element zajmuje naszą uwagę jako pierwszy po zajęciu miejsca za kierownicą. Elegancka kierownica obita matową skórą otoczona została aluminiowymi dodatkami o lekko przytłumionym odcieniu. Jej obły kształt zwiększa poczucie pewności prowadzenia. Dobre pierwsze wrażenie robią również pozostałe detale. Obręcze liczników wybijają się wyraźnie na tle czarnego tła – są wyraźnie widoczne, przejrzyste, a do tego zachowane w designerskim stylu charakterystycznym dla Alfy Romeo. Skrzynia biegów, podobnie jak kierownica wraz z aluminiowymi manetkami, obita została czarną matową skórą, której głębię podkreślają obramowania w kolorze chłodnej stali. Chropowata struktura zwiększa doznania i sprawia, że wnętrze jawi się jako ultranowoczesne.

Włoski styl w chłodnej odsłonie

Mimo tak wyważonego stylu, Alfie Romeo udało się zachować indywidualne cechy stylu, do którego zdążyła nas już przyzwyczaić. Jego esencja tkwi w prostych formach zestawionych z nowoczesnym odcieniem czerni i stali. Wnętrze w pierwszej chwili wydaje się nieco mroczne, wszystko zmienia się jednak tuż po zajęciu miejsca za kierownica. W tym momencie Stelvio ze zwykłego samochodu przeobraża się w stylowe, kompatybilne, komfortowe wehikuł o eleganckim, wysmakowanym wykończeniu, w którym chłodny design gra pierwsze skrzypce.

0 0 votes
Twoja ocena