Sprowadzanie samochodów

Sprowadzanie samochodów

20 stycznia, 2019 0 przez Rzeczoznawca od cen

Sprowadzanie samochodów, jest ostatnio bardzo modne. Moda ta przyszła do nas z zachodu w okresie 2005 do 2010. Jednak mimo, że mamy teraz 2016 rok sprowadzanie aut zza naszej zachodniej granicy nadal cieszy się ogromną popularnością. Niestety zarobki Polaków nie pozwalają na zarobienie tylu pieniędzy, aby stać nas było na kupno nowego samochodu choćby najtańszej i marki w salonie.

Sprowadzanie samochodów

 

Młodzie ludzie więc szukają swoich wymarzonych 4 kółek w państwach takich jak Niemcy, Holandia czy nawet Wielka Brytania, czy Nawet Czechy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla młodych ludzi poszukujących czegoś taniego a jednocześnie niezawodnego. Sprowadzane samochody są po prostu najzwyczajniej tańsze niż te, które można spotkać w komisach samochodowych w Polsce. Młody człowiek dysponujący kwota ok. 11-14 tysięcy złotych może już k, kupić bardzo fajny samochód z 2004-2006 roku. Oczywiście wszystko zależy również od klasy samochodu, jego przebiegu, poprzedniego użytkowania oraz tego czy wcześniej nie spotkała go przykra kolizja z drzewem czy innym użytkownikiem drogi.

Oczywiście można kupić Chevroleta z 2008 roku za 15000 zł, czy Daewoo, czy inne samochody mniej znanych i prestizo2wych marek. Można równi9eż zainwestować taką kwotę w BMW z 2001 czy 2002 roku, jaka jest różnica? Oczywiście bardzo duża, wg mnie lepiej zainwestować w jakiś lepszy samochód, droższa markę, auta te mimo tego że SA starsze to jednak są mniej awaryjne, marka mówi sama za siebie. Bardzo ważny też jest przebieg samochodu oraz jego historia, ważne jest aby samochód nie miał wcześniej wypadku i nie był klepany. Takie doświadczenie może kosztować życie. Samochody powypadkowe, a później remontowane maja dużo słabsza konstrukcję. Wystarczy uderzyć w murek czy drzewo z minimalna prędkością pięćdziesięciu kilometrów na godzinę, a samochód może złożyć się jak harmonijka. Więc bardzo ważnym aspektem kupna auta jest sprawdzenie jego historii i stanu na dowolnej stacji diagnostycznej.

Jeżeli sprowadzamy samochód, który w ogłoszeniu ma podaną małą ilość kilometrowego przebiegu, młody rocznik i niską ceną, możemy być niemal pewni że coś z tym autem jest nie tak i powinniśmy unikać takich ogłoszeń gdy…ż może to być dla nas i pasażerów z którymi podróżujemy bardzo niebezpieczne. Każdy młody człowiek chce mieć fajna furę, która mogłyby zaimponować znajomym, są też osoby które poza mocą silnika i najzwyklejszym tak zwanym szpanem, cenią sobie komfort.

Na aukcjach internetowych jest mnóstwo ogłoszeń na samochody klasy Premium, które można kupić już za 10000 zł, takie auta mają bardzo dobre i bogate wyposażenie i mnóstwo miejsca w środku, dysponują takimi udogodnieniami jak: klimatyzacja, elektrycznie ustawiane fotele czy lusterka, podgrzewane fotele, nawigacja czy komputer pokładowy.

Można by wymieniać wiele takich bajerów, jednak nie jest to najbardziej istotne, najbardziej istotne jest bezpieczeństwo. Czy poduszki powietrzne zadziałają, czy kurtyny powietrzne otworzą się w odpowiednim momencie.
Tak więc sprowadzone auto to bardzo dobry start dla każdego nowego i młodego kierowcy. Chyba, że ma się bogatych rodziców i dostaje się od nich samochód choćby nawet na osiemnaste urodziny. Tylko czy ktoś mający taki samochód będzie się dobrze czuł? Moim zdaniem większa satysfakcja idzie z tańszego auta ale kupionego za własne pieniądze, osobiście zarobione. Jakie więc wariant można wybrać?

To pozostaje w decyzji każdego z nas. Według mnie lepiej poczekać i kupić lepsze auto niż przysłowiowe się „napalać” i kupować coś niepewnego tylko po to żeby mieć, a później tego żałować. Każdy zdaje sobie sprawę ze samochód powyżej 15 lat to już istna skarbonka, chyba ze ktoś ma talent mechanika lub jest pasjonata i lubi bawić się w tego typu rzeczy.

Reasumując, warto sprowadzić auto zza granicy, tylko nie z Wielkiej Brytanii, bo wiadomo kierownica z prawej strony. W Polsce można już pełnoprawnie jeździć samochodami z kierownicami po prawej stronie i takie samochody są dużo tańsze. Jest tylko jedno ale, takie samochody są bardzo niebezpieczne.

Warto wyobrazić sobie wyprzedzanie takim samochodem, mając kierownicę po prawej stroną a jadąc prawym pasem ruchu musimy wychylić na drugi pas praktycznie cały samochód żeby zerknąć czy ktoś nie jedzie z przeciwnej strony, w przypadku spotkania kogoś z naprzeciwka, bardzo trudno jest uciec jeśli cały nasz samochód znajduje się już na drugim pasie, jest to wręcz niemożliwe dlatego jazda „anglikami” po polskich drogach jest co najmniej niemądra i odradzam to każdemu. Niech nie kusi nikogo niska cena auta, lepiej zainwestować i poczekać, sprowadzić samochód z innego kraju, z układem kierowniczym z lewej strony, w końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze.

lombard Kołobrzeg

0 0 votes
Twoja ocena