Służby specjalne Międzyzdroje  gdzie obejrzeć ?

Służby specjalne Międzyzdroje gdzie obejrzeć ?

11 lipca, 2019 0 przez Rzeczoznawca od cen

„Pomocy specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny i właściwie dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie jest nie do tyłu wyjaśnione, jest zatem konkretne bo rozwiązanie fabuły jest indywidualne i budzi się samo przez się. Zaczątkiem akcji i właściwie wstępem do tej jedynej opowieści o coraz bardziej charakterystycznym świecie jest zagadnienie z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu zbiera się toż z brakiem oczu i uszu, które do tej chwili były niezastąpione i „daleko mogły”.

Służby specjalne Chociwel gdzie obejrzeć ?

Po ostatnim doświadczeniu jest utworzona kolejna, ściśle tajna część do działań specjalnych, prowadzonych w jasnych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej uczestników jest raczej na oślep. Niby coś tam jest rozwiązane, niby ten a pozostały ma zdolności, jednak nie do tyłu wiadomo po co i dlaczego wszystka z ostatnich osób przyjmuje się wziąć w obecnym udział. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo skąpy i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A właśnie trafia tam podporucznik wyrzucona z ABW – w współczesnej osobie Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w męskim świecie bez żadnych skrupułów, włożona w dresy i kurtkę zbyt wysoką o 2 rozmiary i suma to zadziwiająco właściwie jej odpowiadające. Poza niej przekonany zostaje wracający z funkcji w Afganistanie kapitan, który stanowi przejawy dużej wrażliwości, emocji i zapału do ojcostwa oraz dobry ze bliskimi hasłami Janusz Chabior w pracy byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie budujący w wypowiedziach tragizm i komizm.

Służby specjalne Chociwel gdzie obejrzeć ?

Ich rola to raczej likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak by nikt o niczym nie wiedział albo raczej rozumiał więc co ma wiedzieć, i wszystko w polu najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z końca.

Film zbudowany jest gdy toż u Vegi w nietypowy sposób. Akcja naszprycowana jest do granic możliwości slangiem ze miejsc służb specjalnych i tekstami tegoż rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez rozwiązania mogłyby wykonywać zwitek bezsensownych słów, niedopasowanych do pełnego kontekstu. Na ostatnie reżyser znalazł sposób, z dobrą precyzją rozwijając i kończąc żargon środowiskowy. Zdarzenia następują z określoną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne wyświetlane na ekranie w postaci przypisów dość często, miejmy odwagę nie zbyt często.

Służby specjalne Chociwel gdzie obejrzeć ?

Mimo polecało się znanego od jednego początku tematu przewodniego filmu wtedy nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa wysuwają się na wczesny plan. Przede każdym widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy odnajdują siebie, i przy tymże są pełni sprzeczności tak okazałych jak tylko można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają wartości moralne, przeżywają zawsze na nowo tragedię z historia boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem obracają się by zaraz potem kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w niniejsze Najwyższemu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego i przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą matkę dwójki dzieci.

Służby specjalne Chociwel gdzie obejrzeć ?

A w obecnym całym to, co podobać potrafi się najbardziej to „siłę” i realność postaci. Niestety są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez zarzutów… Choć owszem momentami potrafi się tak wydawać zaraz potem uważamy ich dodatkowe oblicze i właściwie kolejne gdyż noszą ich znacznie dużo niż dwa. Dlatego i mimo wszystko zaczynamy być skłonność do tychże kobiet. Chcemy by „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka wygrał z rakiem przy pomocy pani doktor, z którą prowadził intrygująco ironiczne rozmowy.
Przynajmniej na pozór pełni są silni, mocni i susi jak skała, w zabiegu to podstawowi ludzie potrzebujący po prostu zwyczajności i bliskości innej osoby. Kwestie są wielowymiarowe natomiast tym mamią, interesują i powodują że wymaga się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że właśnie szczerze nie wiedzą dla kogo pracowali i odrzucili ten kawał roboty, który zatrząsł tym stanem czują się zagubieni a wymagają odejść. Jednak z tej linii nie posiada obecnie odwrotu.

To co można zapomnieć Vedze zatem na pewno nazbyt delikatne również nie do tyłu wyjaśnione intrygi, i właściwie ich form. Kto, dla kogo, za co i po co, wszystko dzieje się tam już bez dbałości o szczególiki i zapożyczanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest użytek do odstrzału więc urządzić i zapomnieć, i tak nawet nie pamiętać, że pragnęłoby się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych istnieje oczywiście wielkie, że zawsze trudno się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo czy samobójstwo dobrze nie ma zbytniego znaczenia byle było po sytuacji a ważna było łatwo i dobrze odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz mając, nie można przecież niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, wyjątkowa i zajmująca fabuła, dramaty wprowadzone w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Chociwel gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
Twoja ocena