Samochody z drugiej ręki – gdzie można bezpiecznie je kupić?

Samochody z drugiej ręki – gdzie można bezpiecznie je kupić?

30 kwietnia, 2020 16 przez Rzeczoznawca od cen

W dzisiejszych czasach bez samochodu niezwykle trudno jest sobie poradzić, zwłaszcza w miejscach, gdzie komunikacja publiczna nie jest zbyt dobrze rozwinięta. Każdy, kto zastanawia się nad zakupem pojazdu, staje w pewnym momencie przed dylematem, czy zdecydować się na zakup używanego samochodu w Krakowie, czy też może wybrać pojazd prosto z salonu.

 

Samochody z drugiej ręki - gdzie można bezpiecznie je kupić?

Samochody z drugiej ręki – gdzie można bezpiecznie je kupić?

Samochód nowy vs używany

Już na samym początku trzeba stwierdzić, iż idealne rozwiązanie nie istnieje. Zarówno samochody nowe, jak i używane mają swoje zalety. Kupując pojazd prosto z salonu, ma się na niego kilka lat gwarancji. Gdy coś się zepsuje, można wówczas liczyć na darmową naprawę w ramach serwisu gwarancyjnego. Ma się też pewność co do stanu technicznego pojazdu. W przypadku samochodów używanych nie jest to zawsze takie pewne, pomimo iż w ogłoszeniach sprzedażowych każde auto przedstawiane jest w najlepszym świetle. Auta z drugiej ręki mają jedną przewagę – atrakcyjną cenę. To właśnie tym względem kieruje się większość osób wybierających to rozwiązanie.

Na co trzeba uważać, kupując używane samochody w Krakowie?

Zakup używanego samochodu, to często jedyne dostępne rozwiązanie, ze względu na wysokość funduszy posiadanych na tego typu inwestycję. Na rynku nie brakuje ciekawych i atrakcyjnych ogłoszeń dotyczących sprzedaży aut, jednak trzeba uważać na najczęstsze pułapki zastawiane przez nieuczciwych sprzedających, bo tacy wciąż niestety jeszcze się zdarzają. Na jakie aspekty należy zwrócić szczególną uwagę?

Oto krótka lista:

  • stosunek jakości do ceny – jeżeli ogłoszenie dotyczy pojazdu o stosunkowo małym przebiegu, auto jest dobrej klasy i wydaje się, iż jest w dobrym stanie technicznym, a jego cena jest nazbyt niska, to powinien być to pierwszy sygnał alarmowy,
  • zaniżony przebieg – niegdyś przekręcanie licznika i zaniżanie ilości przejechanych kilometrów, to była częsta praktyka, obecnie zdarza się to już nieco rzadziej, jednak wciąż warto mieć się na baczności,
  • bezwypadkowy samochód – niemal wszystkie samochody wystawiane na sprzedaż mają w opisie informację o tym, iż są bezwypadkowe i nie uczestniczyły w żadnej kolizji, po czym może się okazać, iż na przykład blacharka była klepana – przed podjęciem decyzji o kupnie, warto wybrać się z samochodem na szczegółowy przegląd do doświadczonego mechanika.

Gdzie szukać atrakcyjnych ofert na samochody używane?

W dzisiejszych czasach nie trzeba się zbytnio natrudzić, aby kupić używane samochody Kraków to duże miasto, w którym nie brakuje pojazdów z drugiej ręki. Warto regularnie przeglądać ogłoszenia pojawiające się w prasie i na portalach internetowych. Giełda samochodowa to także dobre miejsce do tego, aby znaleźć wymarzony samochód w atrakcyjnej cenie. Na terenie miasta, a także w jego bezpośredniej okolicy działa wiele komisów samochodowych, w których właściciele wystawiają swoje pojazdy na sprzedaż w korzystnych cenach – warto zapoznać się z ofertą.

0 0 votes
Twoja ocena