Samochodowa prewencja

Samochodowa prewencja

16 września, 2018 0 przez Rzeczoznawca od cen

Prewencja, czyli zapobieganie, są w każdej dziedzinie podstawą do minimalizowania groźnych zdarzeń. Warto o tym pomyśleć, widząc zaczynającą się świecić na desce rozdzielczej, jakąś ostrzegawczą diodę.

Samochodowa prewencja

Po drogach jeździ mnóstwo samochodów, czasami niestety prowadzonych przez niefrasobliwych kierowców. W niektórych przypadkach do tego stopnia, że gdyby nie przymusowe przeglądy samochodowe, jeździliby swoimi autami bez zaglądania do nich i najprawdopodobniej do stanu ich kompletnego rozkładu.

W wielu wypadkach, aby odwiedzić jakikolwiek warsztat samochodowy, muszą zostać do tego zmuszeni poważną awarią albo przymusem, jakim są coroczne, obowiązkowe badania techniczne samochodu, a tymczasem naprawdę niewiele potrzeba, żeby jeździć bezpiecznie i nie były autu potrzebne zbyt często części zamienne.

Wystarczy sprawdzać poziom oleju w silniku, nie kupować paliwa samochodowego z podejrzanych źródeł, pilnować ciśnienia w oponach i zwracać baczną uwagę na wszelkie ostrzeżenia płynące ze wskazań przyrządów na desce rozdzielczej. Kierowcy nazbyt często je ignorując, jak konieczność wymiany w aucie hybrydowym jednego albo dwóch ogniw, doprowadzają do sytuacji, w których obowiązkowe przeglądy techniczne przekształcają się w przymusowy, długotrwały pobyt auta w warsztacie.
Ignorowanie ostrzeżeń jest prawdziwą plagą i gdyby nie obowiązek przebadania auta, ilość niesprawnych w pełni aut, poruszających się po drogach byłaby zapewne zatrważająca.

Jednak i w takich wypadkach, ze względu na odkładanie wszystkiego na ostatnią chwilę, często zdarza się, że z powodu ignorancji i lekkomyślności właścicieli czterech kółek, potrzebne części zamienne sklep musi organizować w pospiechu. W takich wypadkach jedynie naprawdę dobre warsztaty, skonsolidowane z dobrymi sklepami, są w stanie doprowadzić auto do stanu używalności w krótkim czasie.

W związku z tym trafiają się niestety i tacy kierowcy, którzy rezygnują z usuwania usterek i wyjeżdżają nawet w dalekie trasy i na urlopy niesprawnymi autami albo w oczekiwaniu na jakąś część, nie zostawiają samochodu w warsztacie, ale poruszają się nim dalej, stwarzając na drogach zagrożenie dla siebie i innych.

Prewencja, czyli zapobieganie, są w każdej dziedzinie podstawą do minimalizowania groźnych zdarzeń. Warto o tym pomyśleć, widząc zaczynającą się świecić na desce rozdzielczej, jakąś ostrzegawczą diodę.

 

Artykuł powstał dzięki portalowi Zabezpieczenia przeciwwybuchowe

0 0 votes
Twoja ocena