Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być wielka, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być wielka, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

28 kwietnia, 2020 0 przez Rzeczoznawca od cen

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być duża, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji Każdy spośród nas, kto kiedykolwiek miał relacja z rekrutacją z pewnością potrafi te dwa uczucia – radości, kiedy nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która przeważnie jest bliskim być lub nie być. Gdy nie dać się zwariować i dołączyć do rozmowy rekrutacyjnej z uniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć ważnych zasad, dzięki jakim można popatrzyć na konferencji kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś
Wymagasz zaprezentować się z tej najodpowiedniejszej cechy to jasne. Problem w współczesnym, że niezwykle często przez ostatnie tworzysz udawać kogoś kim nie jesteś. Że takie zachowanie reaguje na Twoją niekorzyść. Bycie sobą pomoże Ci rozmowę, dzięki czemu czynienie spójnego wizerunku nie będzie jak trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach lub zbyt mały krawat sprawi, iż nie będziesz wystarczająco skupiony. Osoba, jaka będzie z Tobą wymawiać nie da po sobie poznać, że zrozumiała te niedociągnięcia, jednak nie umknie zatem jej przyczynie. Pamiętaj, że ważnego wrażenia nie odda się zrobić dwa razy. Odpowiedni i przyjemny ubiór to postawa.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który inaczej potrafi się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy ciągnące się ręce będzie skomplikowaniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe doświadczenie pewności poda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z przyszłym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Przyda Ci toż gwarancje siebie i da opanować stres.

4. Szczegółowe reklamy.
W bliskich uwagach skup się na dokładnych wiedzach i odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zapoznaj się z realizowanymi przez niego wykonaniami, aktualnościami oraz każdym innym, co stanowi dla Ciebie interesujące, a może także zaplusować. Na pytania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które dodatkowo będą schodzić z punktu nie mogą Ciż w kupieniu nowej funkcji. Przez takie wypowiedzi osoba przeprowadzająca rekrutację chyba znacząco mocno przestać nas słuchać, co kompletnie nie przekłada się na sukces żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Widzenie na granicę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w strefie powoduje, że odbiór naszej sylwetki stanowi dużo negatywny. Nasz rozmówca będzie posiadał doświadczenie, że chętny nie jest sprawami, a ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, iż będziemy wybierani jako kobiety pewne siebie i pomoże rozmowę rekrutacyjną.

Możesz stanowić widoczny, że jeśli poproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje domeny są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właściciela i nic nie leży na ścianie, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może posłużyć Ci uważanie tych zasad. A co z błędami? Każdy je robi – trzeba tylko umiejętnie wyciągać spośród nich wyniki. Gdyby jesteś ciekaw, które spośród nich są najczęstsze, więc na blogu Sellwise znajdziesz dużo na owy fakt.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Twoja ocena