Produkcja dla przemysłu samochodowego – co warto o tym wiedzieć?

Produkcja dla przemysłu samochodowego – co warto o tym wiedzieć?

10 października, 2022 0 przez Rzeczoznawca od cen

Czym jest branża automotive? W jej skład wchodzi bardzo wiele przedsiębiorstw z całego świata, które specjalizują się w różnych aspektach tej gałęzi biznesu. Można zaliczyć do niej sprzedaż pojazdów, marketing z tym związany oraz produkcję dla przemysłu samochodowego. Szczególnie ten ostatni sektor jest wart uwagi, ze względu na to, że większość procesów, odbywających się w jego obrębie, dzieje się poniekąd zakulisowo. Poniżej znajduje się garść informacji, które pomogą zrozumieć, jak funkcjonuje przemysł związany z motoryzacją.

​Produkcja dla przemysłu samochodowego – jak to się odbywa?

Warto zdawać sobie sprawę, że produkcja dla przemysłu samochodowego jest bardzo mocno uzależniona od dobrego rozplanowania kwestii logistycznych. Przeważnie pojazd nie powstaje w jednym zakładzie przemysłowym, gdyż praca nad nim rozciąga się na kilka przedsiębiorstw. Szacuje się, że około 80% komponentów, trafiających do największych producentów aut, wytwarzane jest przez podwykonawców. Trudno byłoby najprawdopodobniej zrealizować taki projekt na jednej hali produkcyjnej, biorąc pod uwagę, że obróbka poszczególnych elementów wymaga dobrze wyposażonego parku maszynowego oraz wykorzystania wielu narzędzi. Obrabiarki do rur, maszyny CNC z funkcją skrawania, wiercenia, toczenia czy frezowania, a nawet formy odlewnicze znajdują zastosowanie w branży motoryzacyjnej na etapie wytwórstwa.

​Produkcja dla przemysłu samochodowego w Polsce

Polska ma swój niemały udział w produkcji dla przemysłu samochodowego. Wielu naszych rodaków jest zatrudnionych w tej branży i możemy pochwalić się dużą liczbą wykształconych oraz wciąż kształcących się inżynierów. Co za tym idzie, nie brakuje w naszym kraju przedsiębiorstw, które działają w sektorze automotive i wytwarzają komponenty przy pomocy najnowocześniejszych technologii. Jednym z nich jest Barosz https://barosz.pl/cnc-pl/uslugi/automotive/. Firma działa na rynku od ponad trzydziestu lat i może poszczycić się sukcesami zarówno w Polsce, jak i za granicą.

0 0 votes
Twoja ocena