Poczta kurier Stepnica  zamów online

Poczta kurier Stepnica zamów online

9 października, 2019 Wyłączono przez Rzeczoznawca od cen

Z powodu wzrastającego rytmu życia i dużej popularności zakupów internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Dostępne na rynku usługi zachęcają nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Świnoujście może być bardzo proste i naprawdę może ułatwić nam życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu przesyłek kurierem? Jakie będą plusy takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia zdarzają się przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Świnoujście

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane paczki, to takie o małych rozmiarach. Mimo że dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę być może nie było by, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej wiele upraszcza. Oszczędzimy przy okazji czas a także nasze nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Wysłanie małej paczki to jedynie kilka kroków, w pierwszej kolejności należy złożyć zlecenie na kuriera, spakować przesyłkę zgodnie z wytycznymi i zaczekać aż Poczta kurier Świnoujście zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość wziąć od nas paczkę już w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie przed południem, lub dnia następnego. Ma to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na doręczeniu przesyłki do adresata na czas. Najczęściej termin dostarczenia paczki to 24 godziny w nadchodzącym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Kiedy jesteśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy wiele paczek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to zmniejszyć ilość papierów. Ponadto mamy wtedy możliwość otrzymania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu takiej ilości paczek na pewno dostrzeżemy też korzyść z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej w prost z naszego mieszkania. zawiezienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by dużo czasu a także mogło wymagać od nas wysiłku, zwłaszcza kiedypakunki sporo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych jest korzystniejsza aniżeli płatność za każdą z przesyłek osobno. Dlatego gdy jesteśmy zmuszeni wysyłać duże ilości przesyłek powinniśmy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, gdy towar który chcemy wysłać zajmuje bardzo dużo miejsca oraz sporo waży? Rozsądnym rozwiązaniem jest przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz produktów do 500 kg. Nadanie palety nie różni się szczególnie od wysłania zwykłej paczki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć paczkę oraz ułatwić kurierowi odebranie. Ze względu na gabaryty przesyłki powinniśmy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do miejsca składowania ładunku.

Należy pamiętać, że kalkulując wymiary przesyłki oraz masę powinniśmy doliczyć paletę. Typowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety mogą zwiększyć swoją masę pod działaniem wilgoci, dlatego lepiej nie przybliżać się do granicznej wagi przesyłki. Dobierając paletę na której nadamy produkty, dowiedzmy się czy będzie ona w nieuszkodzonym stanie. Nadgniła paleta nie będzie zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą ucierpieć. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wysłania przesyłki, możemy mieć problem z otrzymaniem odszkodowania za straty.

Najczęstsze zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto może mieć swoje wewnętrzne zasady odnośnie wymiarów, zabezpieczenia przesyłek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym warto zapoznać się z nimi przed zrobieniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy owinięcie jej stretchem lub umocowanie towaru specjalnymi pasami. Mniejsze paczki z delikatną zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie niwelowało ewentualne wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Świnoujście dba żeby wszystkie pakunki były traktowane z troską, jednak należy pamiętać, że w czasie przewozu nasza paczka może się przewracać albo być przygnieciona przez inne pakunki.

Następną rzeczą o której wiele nadawców zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Świnoujście odbierając przesyłkę musi też ten dokument dostać i jeśli nie wydrukowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już oczekuje. Tym samym wydłuża się czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś dojechać. W związku z tym należy myśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Świnoujście .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Twoja ocena