Planujesz zakup używanego samochodu?

Planujesz zakup używanego samochodu?

16 września, 2018 0 przez Rzeczoznawca od cen

Planujesz zakup używanego samochodu? Czy wiesz na co zwracać uwagę przy zakupie auta? Kupujesz używany samochód? Radzimy na co zwracać uwagę i jak nie dać się oszukać sprzedawcom na popularne zagrywki. Gdzie lepiej kupić auto od prywatnego sprzedawcy czy w komisie?

Jeśli planujesz zakup samochodu czeka Cię dosyć spore wyzwanie i intensywna przeprawa przez wiele z pozoru atrakcyjnych ofert. Z pewnością transakcja jaką jest nabycie auta nie należy do najłatwiejszych dlatego warto jest podejść do tego zadaniowo.

Najważniejsze w zakupie czegokolwiek jest rzetelne przygotowanie się czyli nabycie przynajmniej dostatecznej wiedzy na temat danej marki pojazdu oraz połączenie jej z praktyką a to oznacza, że powinniśmy być przygotowani na umiejętność sprawdzenia kół samochodu, bagażnika, zajrzeć pod tzw. maskę, która wiele nam powie o stanie samochodu. Jeśli natomiast nie jesteśmy ekspertami w dziedzinie motoryzacji  warto poprosić o pomoc w zakupie samochodu osobę w tym obeznaną, która bez problemu sprawdzi każde interesujące Cię auto i wyłapie ewentualną usterkę.

Popularne marki samochodów. Najbardziej znaną chyba wszystkim marką samochodu jest BMW, która stała się ulubioną marką mężczyzn. Najczęściej kupowane pojazdy to volkswagen, popularne Audi, Opel oraz Mazda. Oczywiście zakup samochodu w ogromnej mierze zależy też od zasobu portfela dlatego częściej sprzedawane są używane samochody np. używane audi niż te nowe modele prosto z salonu.

Używane samochody mają to do siebie, że zostają nabyte z drugiej, trzeciej lub czwartej ręki a to znaczy, że nie pachną świeżością i pierwsze co należy zrobić to sprawdzić stan auta zanim zdecydujemy się na zakup samochodu. Auto, które nie jest pierwszej świeżości należy sprawdzić pod względem technicznym to znaczy najlepszym testem jaki mogą przejść używane samochody jest jazda próbna.

Dla uczciwego sprzedawcy będzie rzeczą naturalną to, ze przyszły właściciel chce przejechać się samochodem. Zakup samochodu nie jest tym samym co kupno ziemniaków na targu lub nowych butów na allegro dlatego jeśli usłyszysz, że w tej chwili zawieruszyły się kluczyki albo cokolwiek innego to uciekaj od takiej oferty gdzie pieprz rośnie.

Na co zwracać uwagę przy zakupie samochodu? Z całą pewnością używane samochody mają wzięcie na rynku i sprzedają się dosyć sprawnie dlatego posiadanie jakiegokolwiek pojazdu jest swego rodzaju zabezpieczeniem majątkowym, który można spieniężyć.

Pamiętajmy, że czym starsze auto tym częściej będzie wymagało wizyt w serwisie lub warsztacie samochodowym. Nie, z autem nie jestem tak samo jak z winem czym starsze tym lepsze a wręcz odwrotnie używane samochody czym dłużej stoją tym trudniej sprzedać bo tracą na wartości. Jeśli decydujemy się na zakup samochodu sprawdzajmy także przebieg jaki ma auto.

Umówmy się 4000 to już staruszek dosłownie zajechany trup z jakiego by nie był roku. Decydując się na taki pojazd więcej niż pewne, że pierwsza inwestycja pójdzie na wymianę sprzęgła a to już koszt ponad 1000 zł. Pierwsze pytanie do sprzedawcy powinno brzmieć ,,co było robione w samochodzie?’’ a nie ile chce za dane auto. Niemalże niemożliwym jest, żeby realna uczciwa odpowiedź brzmiała ,,nic’’ bo jeśli masz już jakiś samochód lub ktokolwiek z najbliższego Ci otoczenia to chyba wiesz, że auto to nie rzecz trwała a ciągle się psująca wymagająca inwestycji co jakiś czas coś się psuje także jeśli usłyszysz, że nic nie było w samochodzie nigdy robione to powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Kiedy natomiast zapali się zielone światło?

Uczciwy sprzedawca wie, że zakup samochodu to poważna sprawa i otwarcie powie Ci o ewentualnych usterkach, wypadkach, pokaże Ci rysy i wgniecenia oraz zaproponuje jadę samochodem po to żebyś przekonał się jak dobre auto ma dla Ciebie. A gdzie kupować używane samochody? No właśnie, gdzie…

Od prywatnego właściciela czy w komisie? Z pewnością odradzamy wszelkie komisy samochodowe te lepsze i gorsze one wszystkie charakteryzują się tym samym a mianowicie naciągają klienta jak mogą. Właściciel komisu samochodowego decyduje się na zakup samochodu po wypadku, w częściach i taki złożony, odpicowany rzec można nowszy model staje w rzędzie wielu pojazdów do sprzedaży jako genialne auto, w którym nie było robione ,,nic’’.

Takie nic to z reguły ogromna sprawa, która okazuje się być ledwo jeżdżącym samochodem. Wszystkie auta w komisach są wypastowane aż lśnią wręcz można się w nich przeglądać jak w lustrze. Zakup samochodu od prywatnego właściciela np. kolegi ojca, znajomy koleżanki czy też prywatne ogłoszenie sprzedaży używanego samochodu jest o wiele lepsze i bezpieczniejsze. Z prywatnym sprzedawcą także możesz podpisać umowę kupna sprzedaży a istnieje dużo mniejsze prawdopodobieństwo, że będziesz nakręcany na dziesiątki kłamstw i bajeczek np. pod lakierem pojazdu widzisz drugą warstwę w innym kolorze ale wszelkie komisy samochodowe będą upierały się przy tym, że auto jest idealne.

 

Artykuł powstał dzięki portalowi dpd Kołobrzeg

 

 

 

0 0 votes
Twoja ocena