Jakie auto kupić do 10 000 zł ?

Jakie auto kupić do 10 000 zł ?

19 marca, 2022 0 przez Rzeczoznawca od cen

Posiadanie samochodu z pewnością jest marzeniem każdego z nas. Nie da się ukryć, że obecnie na jakikolwiek pojazd decydują się nawet osoby, które dopiero co zdobyły swoje uprawnienia. Nic w tym jednak dziwnego, gdyż w obecnych czasach posiadanie własnego samochodu przede wszystkim rozpatrywane jest w kategoriach prestiżu i luksusu. Każdy z nas wie, że to właśnie przy jego pomocy można wygodnie i w szybkim tempie dostać się z punktu A do punktu B, a co więcej, dla tych co z jazdy czerpią prawdziwą przyjemność, z pewnością jest to dodatkowym atutem. Pomińmy jednak zakup pierwszego samochodu, gdyż zwykle jest to auto przeznaczone do szkolenia własnych umiejętności i nabywania doświadczenia w ruchu drogowym.

W związku z tym zwykle pierwsze auto ma być przede wszystkim tanie i jak najmniej skomplikowane, by można było w razie czego niezwykle łatwo je naprawić. Niemniej jednak w życiu każdego kierowcy przychodzi moment, w którym decyduje się on na zmianę swojego pierwszego, wysłużonego już pojazdu na całkiem nowy model. Nie da się ukryć, że głównie podyktowane jest to znacznie większymi możliwościami budżetowymi, a także chęcią poczucia jeszcze większego komfortu i przyjemności z jazdy. Załóżmy, że na swoje drugie auto, kierowcy chcą przeznaczyć około 10 tysięcy złotych. Tak więc jakiego auta mogą spodziewać się w tym przedziale cenowym?

Samochody do 10 tysięcy złotych

Nie ukrywajmy, że 10 tysięcy złotych jest już całkiem solidnym budżetem i z pewnością będzie można pokusić się o zakup nieco lepszego i bardziej zaawansowanego modelu. Kierowcy poszukujący auta do 10 tysięcy złotych jednak muszą wiedzieć, że pojazdy te nie będą lśniły nowością i nie zawsze będą się perfekcyjnie prezentować. Z tego też powodu warto udać się na pierwsze oględziny samochodu wraz z miernikiem lakieru, który pomoże wykryć ewentualne niejasności i fakty z historii pojazdu, które handlarze zdecydowali się zataić. Nie ukrywajmy, ze od samochodu z tego przedziału cenowego mamy prawo oczekiwać progów i karoserii w nienagannym stanie i z całą pewnością bez najmniejszych oznak rdzy. Istotna jest również kwestia wyposażenia samochodu. Standardem w modelach z tego przedziału cenowego muszą być co najmniej dwie poduszki powietrzne, sprawna i nabita klimatyzacja, a także działające i oryginalne radio najlepiej z modemem Bluetooth. Co więcej na wyposażeniu powinno znaleźć się również ABS wraz z ESP.  Nie można pominąć również tak ważnej kwestii jak podgrzewanie tylnej szybu, foteli- zarówno kierowcy jak i pasażera, a także podgrzewanie lusterek bocznych. Kierowcy powinni również zwrócić uwagę na pracę silnika, a także samej przekładni do zmiany biegów. Silnik powinien pracować równiutko i nie powinno być na nim żadnych śladów, które mogły by świadczyć o jakichkolwiek wyciekach z komory. Co do skrzyni biegów, wówczas powinno się zwrócić uwagę, czy przekładnia nie wydaje żadnych dźwięków podczas zmiany biegów, a także czy każdy z nich wchodzi niezwykle płynnie i bez większego oporu. Jeśli mamy problem ze wrzuceniem biegu, może to oznaczać nawet sytuację, w której do wymiany będzie cała skrzynia biegów, a to z pewnością jest niezwykle kosztownym przedsięwzięciem. Warto również zwrócić uwagę na ogólny stan karoserii, a także czy na szybach nie ma pęknięć i zarysowań.

Brak gotówki na auto do 10 tysięcy? Żaden problem!

Nie oszukujemy się, jednak zgromadzenie 10 tysięcy na kupno auta, czyli na jednorazową inwestycję może być niezwykle trudnym zadaniem. Okazuje się jednak, że każdemu kierowcy, który marzy o takim pojeździe z pomocą przychodzą różnorodne instytucje bankowe i udzielane przez nie szybkie kredyty. Najlepiej porównać oferty konkretnych instytucji pozabankowych na stronie www.kredytomarket.pl, a następnie wybrać taką ofertę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom i naszym wymaganiom. Wypełnienie wniosku odbywa się całkowicie online i nie zajmuje więcej niż 10 minut. W efekcie już na drugi dzień, kierowcy będą mogli zrealizować marzenia o zakupie swojego samochodu do 10 tysięcy.

0 0 votes
Twoja ocena