Giulia. Najmocniejsza odsłona Alfy Romeo

Giulia. Najmocniejsza odsłona Alfy Romeo

12 lutego, 2020 0 przez Rzeczoznawca od cen

Gdy Giulia wyjeżdżała na europejskie drogi nikt nie spodziewał się, że tak szybko i tak silnie zawładnie zbiorową wyobraźnią. Od początku debiutu zachwyca zgrabnym wyglądem, przemyślanym wnętrzem oraz mocnym, skrytym pod maską sercem. Twórcy nie ukrywają, że model powstał z zamiłowania do sportowej jazdy. A my chętnie dajemy się uwieść urokowi tej włoskiej piękności o drapieżnym charakterze.

Ponadczasowy design

Alfa Romeo Giulia to samochód wyjątkowy pod wieloma względami. Przemyślaną technologię połączono z nieskazitelnym wyglądem, w rezultacie oddając maszynę stworzoną do dynamicznej jazdy. Sylwetka modelu ma nie tyle zachwycać dopieszczonym wyglądem, co poprawiać aerodynamikę jazdy. Wydłużony przód i krótszy tył stawia Giulię wśród innych sportowych gwiazd przygotowanych z myślą o tym, aby kierowca czerpał z jazdy przede wszystkim przyjemność. Płynność ruchów i brak jakichkolwiek oporów zapewnia zwinność i szybkość w standardzie.

Giulia to czysta dynamika – także pod względem wykończenia. Trudno oprzeć się wrażeniu, że w koncernie Alfy Romeo zasiadają sami wysmakowani detaliści. Każdy szczegół został dopieszczony tak, aby z jednej strony zadowolić tych najbardziej wybrednych, a z drugiej podkreślić miłość do legendarnych, wypracowanych włoskich standardów. Giulia ma wszystko co potrzebne do tego, aby wyróżnić się z tłumu.

Sportowe serce

Nie nazywalibyśmy jednak Giulii sportowym samochodem wyłącznie ze względu na ponadczasowy wygląd i dopieszczone wnętrze pozbawione zbędnych dodatków na rzecz funkcjonalności i wygody. Tym, co świadczy o drapieżnym charakterze auta, jest jego mocno bijące serce. W przypadku Giulii do wyboru otrzymujemy dwa turbodoładowane silniki. Pierwszy z nich to 2-litrowa jednostka benzynowa o mocy 200 lub 280 KM. Drugi to wysokoprężny silnik 2.2 z trzema stopniami mocy do wyboru – między 160 a 210 KM. W wersji automatycznej czeka natomiast aż 8 biegów, które aż rwą się do działania!

0 0 votes
Twoja ocena