Gdzie nabyć auta po leasingu? Poznaj zalety aukcji

Gdzie nabyć auta po leasingu? Poznaj zalety aukcji

5 marca, 2021 0 przez Rzeczoznawca od cen

Kupno auta używanego może okazać się bardzo problematyczne. Na rynku nie brakuje bowiem nieuczciwych ofert sprzedaży, które zatajają przed kupującym usterki i wady techniczne, faktyczny przebieg, a także powypadkową historię danego egzemplarza. Jak się przed nimi ustrzec?

Dobry stan, oryginalny przebieg, potwierdzona przeszłość

Samochody poleasingowe służyły wcześniej jako auta służbowe. Wiele nabywców już na wstępie wyklucza zakup tego typu pojazdów, kierując się przeświadczeniem, że są to maszyny zużyte, zniszczone i zaniedbane. To nieprawda. Współczesne umowy leasingu są często skonstruowane tak, że nakładają na użytkujące pojazdy firmy obowiązek pieczołowitego dbania o sprzęt. Niektóre narzucają też limity kilometrów, które powodują, że przeznaczone do sprzedaży samochody poleasingowe mają względnie mały przebieg. Są więc to zwykle pojazdy, które znajdują się w dobrym stanie technicznym, a i ich historia jest łatwa do zweryfikowania. Unikamy więc nieświadomego zakupu samochodu powypadkowego. Do tego takie auta dostępne są w atrakcyjnych cenach. Dlaczego jeszcze warto je kupić?

Samochody poleasingowe – czy warto je kupować?

Panująca do niedawno opinia, że auta firmowe to wyeksploatowane i zaniedbane pojazdy jest już nieaktualna. Dziś tego rodzaju samochody cieszą się popularnością ze względu na jasną historię oraz dobry stan techniczny. Jakiego rodzaju auta możemy nabyć w ten sposób?

Samochody poleasingowe – od osobówek po auta specjalistyczne

Auto po leasingu to samochody różnych typów i marek. Są wśród nich samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe, a także pojazdy rolnicze i specjalnego przeznaczenia. W ten sposób kupimy też np. autobusy i motocykle. Samochody poleasingowe sprzedawane są zwykle na licytacjach – nowym właścicielem zostaje więc osoba, która złoży najwyższą ofertę. By podjąć decyzję o zakupie, wystarczy zapoznać się z ogłoszeniem – nie ma potrzeby osobistego oglądania auta. Jest ono zwykle wyposażone w obszerną galerię ze zdjęciami oraz bogaty opis, w którym znajdziemy informacje o ewentualnych awariach i uszkodzeniach blacharskich. To bardzo rzetelne zbiory danych, którym zwykle można w pełni zaufać. Ale oferty sprzedaży wyposażone są w jeszcze jeden element chroniący interesy kupującego – to kilkutygodniowa gwarancja.

0 0 votes
Twoja ocena