Doradztwo podatkowe Połczyn-Zdrój

Doradztwo podatkowe Połczyn-Zdrój

1 marca, 2019 0 przez Rzeczoznawca od cen

Oto inny z serii artykułów dotyczących nowości w własnym niemal w 2019 roku. Prawnicy winni stanowić zainteresowani, gdyż zmiany dotyczą wielu dziedzin życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów oraz ochrony zdrowia i wiedze. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Drawsko Pomorskie

Zmiany w niemal w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to pewne z powszechnie używanych walut internetowych. Bawią się one znanym zainteresowaniem. Nie od stycznia 2019 roku zamieniły się diametralnie zasady ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do ostatniego, że część kolei jest zła.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niekonieczne będzie obecnie składanie corocznych informacji w Urzędzie Skarbowym. Obecnie w liczbom roku z tego ułatwienia jest skorzystać ponad 4 miliony polaków. Nie wiele praktyce będą mały firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli oraz prowadzenie firmy

Zmiany, które odnalazłyśmy się w uchwale o Własnej Administracji Skarbowej, wprowadzają podstawowe zasady kontroli na legitymację. Bardzo szybko będzie sprawdzić danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy od tamtego roku mają przenieść swój majątek do całkiem nowego państwa, będą potrzebowały zapłacić podatek o firmie exit tax. Dla grupie kobiet będzie on stanowił 19%. Dodatkowe koszty poniosą więcej osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tego nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz rozłożenie na raty.

Zwrot wpłaconego podatku

Poprawiłyby się równie zasady rozliczania podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może dotknąć jego zwrotu. Każdy podatnik będzie potrzebował wypełnić kilka innych obowiązków oraz zapewnić dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Najpoważniejszym tematem w ostatnim sukcesie może zaprezentować się skompletowanie i dostarczenie dokumentacji, która mieć musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszelkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe mieć będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie miała 225 zł. Wzrost kar połączony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary przyjmuje się możliwości materialne rodziny oraz status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto pamiętać, że sprzedaż pojazdu będzie kilka opłacalna dodatkowo. W roku 2019 poprawiłyby się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Ciężko będzie odliczyć ich całość w PIT. Że dużą stracą oraz ci przedsiębiorcy, którzy będą zależeli sprzedać samochód czy całą flotę.
Wyższe kwoty ZUS

Składniki ZUS dla kobiet wykonywających działalność gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o jakiś 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna kwota wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na dłoń będzie obecne dość ponad 1600 zł. Minimalna godzinowa stawka to 14,70 brutto. Jest więc zysk na moc świadczeń, jakie w roku ważnym będzie trzeba zwrócić na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Drawsko Pomorskie

0 0 votes
Twoja ocena