Czym różni się nowa Honda Civic od poprzednich generacji tego modelu?

Czym różni się nowa Honda Civic od poprzednich generacji tego modelu?

11 grudnia, 2019 0 przez Rzeczoznawca od cen

Od 2015 roku japoński koncern motoryzacyjny Honda Motor Company produkuje w swoich fabrykach dziesiątą z kolei generację pojazdu Honda Civic. Auto to jest oferowane na rynki europejskie dopiero od 2017 roku. Tymczasem model Honda Civic po raz pierwszy został zaprezentowany w 1972 roku. Czym różni się nowa Honda Civic względem poprzednich generacji tego samego pojazdu?

Czym różni się nowa Honda Civic od poprzednich generacji tego modelu?

Kompaktowy samochód

Honda Civic należy do klasy kompaktowych samochodów osobowych. Jest to wygodne auto, w szczególności dla kierowców często poruszających się w ruchu miejskim, ale tak samo dobrze poradzi sobie ono na dłuższych trasach.

Nowa koncepcja wizualna

Jeśli chodzi o nadwozie, jakie zyskała nowa Honda Civic, to jest ono diametralnie inne niż w poprzednich wersjach. Sylwetka auta jest smukła. Wyraźnie wyróżniają się w jej przypadku łagodnie opadające linie dachu. Co ciekawe, pomimo faktu, że mamy tu do czynienia z nadwoziem typu sedan, to nowa Honda Civic nie posiada wyodrębnionej trzeciej bryły nadwozia. Jak wygląda ten szczególny sedan można zobaczyć na stronie dealera marki Honda: https://www.hondaplaza.pl/.

Sam producent przyznaje, że zaprojektował nową Hondę Civic od podstaw. Taki jest między innymi model Honda Civic 5D, który otrzymał nie tylko zupełnie nową stylistykę, ale i silnik.

Nowy silnik i nowe rozwiązania dla bezpieczeństwa

Wspominana nowa Honda Civic 5D uzyskała nowy, turbodoładowany silnik, który, w połączeniu z 6‑biegową manualną skrzynią biegów lub 7‑biegową automatyczną skrzynią CVT, jest w stanie zagwarantować doskonałe osiągi. Dodatkowo tryb ECON gwarantuje niskie zużycie paliwa. Silniki nowej generacji dostępne wraz z modelem nowej Hondy Civic zapewniają optymalną kontrolę nad pojazdem. Kupujący mają do wyboru dwa turbodoładowane silniki benzynowe oraz nowy, dynamiczny silnik wysokoprężny i-DTEC o pojemności 1,6 l.

W przypadku nowej Hondy Civic warto zwrócić uwagę na wykorzystanie systemu Honda Sensing. Wpływa on na zwiększenie bezpieczeństwa podróżowania pojazdem i ma kluczowe znaczenie.

 

0 0 votes
Twoja ocena