Auto skup Łódź – pozbądź się niepotrzebnego samochodu

Auto skup Łódź – pozbądź się niepotrzebnego samochodu

28 stycznia, 2020 0 przez Rzeczoznawca od cen

W życiu każdego właściciela samochodu nadchodzi taki moment, gdy starszy model pojazdu przychodzi zamienić na nowy. Kupując nowe auto, bardzo często myślimy jednocześnie o sprzedaży wcześniejszego, by nie stanowiło niepotrzebnego obciążenia domowego budżetu. Większość z nas próbuje to zrobić we własnym zakresie, ogłaszając się na portalach internetowych, witrynach motoryzacyjnych lub w social mediach. Często jednak okazuje się, że zainteresowanie jest na tyle niewielkie, że sprzedaż rozciąga się z miesiąca na miesiąc, a koszty za wystawienie ogłoszenia wciąż musimy ponosić. Tradycyjne przyklejenie kartki na szybę uchodzi za metodę efektywną w bardzo niewielkim zasięgu – dowie się o tym maksymalnie nasze najbliższe sąsiedztwo, jednak nikt poza granicami osiedla nie będzie miał okazji zapoznać się z naszą ofertą. Co w takim wypadku powinniśmy zrobić?

Auto skup – przewaga nad pozostałymi metodami sprzedaży

Najpraktyczniejszym i stosunkowo zyskownym rozwiązaniem okazuje się odsprzedanie samochodu na rzecz auto skup Łódź. Takie rozwiązanie łączy w sobie praktycznie każdą zaletę, którą możemy odczuć podczas sprzedaży auta. Przede wszystkim – zakup auta następuje na miejscu, niemal natychmiastowo. Od momentu przyjechania samochodem pod auto skup do otrzymania gotówki mija nie więcej niż 45-50 minut. Pewność odkupu i natychmiastowość transakcji to zdecydowanie korzystniejsza alternatywa w porównaniu do wielomiesięcznego ogłaszania się na portalach sprzedażowych. Ten benefit pociąga za sobą kolejny – samochód nie zalega na podwórku, nie zajmuje garażu lub miejsca postojowego. Dzięki temu nie musimy co chwila wystawiać auta przed dom lub poza parking podziemny na oględziny Następna zaleta to gotówka, która zostaje wypłacona od ręki przez auto skup Łódź. Dzięki temu brakującą kwotę do nowego pojazdu możemy niemal natychmiastowo uzupełnić o pieniądze wypłacone z tytułu sprzedaży starego samochodu. Dla osób, których auto jest z różnych względów niesprawne lub nie nadaje się do jazdy – mamy dobrą informację. Auto skup jest zainteresowany również kupnem uszkodzonych, powypadkowych samochodów; w sytuacji, gdy Ty nie możesz do nas przyjechać, wyślemy naszą lawetę po Twój pojazd.

Jak wygląda procedura sprzedaży pojazdu w auto skup Łódź?

Samochód odkupujemy na prostych, jasnych i przejrzystych zasadach, a kwoty, które wypłacamy, są adekwatne do cen rynkowych i stanu sprzedawanego pojazdu. Osoby, których auta nadają się do zezłomowania, otrzymają od nas zaświadczenie o zezłomowaniu pojazdu potrzebne do wyrejestrowania starego samochodu w wydziale komunikacji. Pierwszym krokiem jest kontakt z auto skupem – możemy to zrobić poprzez wiadomość mailową lub telefonicznie. Warto przy pierwszym kontakcie opisać sprzedawany pojazd: marka, model, silnik, przebieg, wyposażenie, ewentualną historię wypadków oraz dodatkowe elementy (posiadane faktury na najważniejsze wymiany, dodatkowy komplet opon czy bagażnik dachowy). Po wypełnieniu formularzu lub kontakcie telefonicznym możemy otrzymać wstępną wycenę pojazdu lub zaproszenie na wizytę w komisie celem zweryfikowania stanu samochodu. Przyjeżdżając na miejsce, pamiętajmy o zabraniu ze sobą dokumentów pojazdu: karty pojazdu, umowy kupna-sprzedaży z poprzednim właścicielem lub dowód kupna z salonu samochodowego. Na miejscu, pracownik skupu samochodów dokona oględzin auta oraz poprosi o możliwość odbycia jazdy próbnej. Po tej weryfikacji otrzymamy ostateczną propozycję, która w wielu przypadkach okazuje się wyższa, niż przy wycenie telefonicznej lub elektronicznej. Jeżeli zdecydujemy się na sprzedaż, będziemy mogli jeszcze tego samego dnia podpisać umowę i otrzymać gotówkę. Jeżeli nie skorzystamy z oferty – nic nie stoi na przeszkodzie, by za jakiś czas ponownie odwiedzić auto skup celem otrzymania kolejnej oferty. Każdego właściciela pojazdu, niezależnie od stanu, rocznika, marki czy modelu zachęcamy do kontaktu celem uzyskania wyceny i szczegółowych informacji.

0 0 votes
Twoja ocena